Nagłówek:

Opis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opisOpis, opis, opis

Tekst przycisku:

Nagłówek: 2

Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku: Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:

Tekst przycisku: 2

Nagłówek: 2

Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku: Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:Tekst przycisku:

Tekst przycisku: 2

Nazywam się Lidia Krotoszyńska i jestem ekspertem wychodzenia z pułapek life & business, a jednocześnie świetną babką, otwartą na kontakt z drugim człowiekiem.

Jako mentor, trener, psycholog, psychoterapeuta, businesswoman oraz przedsiębiorca z 25-letnim doświadczeniem pomagam ludziom optymalnie zarządzać: emocjami, uczuciami, kompetencjami, wiedzą, relacjami, pieniędzmi oraz czasem. Wspieram ich w walce z zależnością
i uzależnieniami. Towarzyszę podczas rozwiązywania problemów.

Bazując na osobistych i zawodowych doświadczeniach stworzyłam ideę Moje słabości są moją siłą. Wiem, jak skutecznie pokonywać biznesowe i życiowe zakręty, bez względu na prędkość, z jaką w nie wchodzisz. Lubię podejmować trudne wyzwania, po czym kompleksowo je realizować, angażując swój zawodowy potencjał. Jestem miłośniczką pracy z ludźmi, bo inspirują mnie ich unikatowe historie. Wierzę w autentyczność, wzajemne zaufanie, świadome życie, a przede wszystkim w siebie i swoich klientów.

Moim dużym zawodowym osiągnięciem jest program Life & Business Pleasure dedykowany przedsiębiorcom i ludziom biznesu, w którym od lat łączę człowieka w całość. Jego idea opiera się na zachowaniu właściwych proporcji między „ja” zawodowym a „ja” prywatnym, czasem pracy a czasem relaksu, obowiązkami a przyjemnościami. To intensywny, 9-miesięczny cykl spotkań nastawionych na konstruktywne zmiany i rozwój, prowadzące do świadomego zarządzania swoim życiem, a w konsekwencji biznesem, z możliwością czerpania z nich ogromnej satysfakcji. Program pozwala na indywidualne doświadczanie harmonii między obiema sferami, przy zachowaniu psychicznej i emocjonalnej równowagi. Działa jak szwajcarski zegarek – precyzyjnie. Wiem, bo od dawna sama z niego korzystam.

A nieformalnie?

Poza dobrą strategią na życie i biznes – w tej kolejności – moje znaki szczególne to burza rudych włosów na zewnątrz i wulkan energii w środku. Po prostu bywam żywiołową kobietą, ciepłą – niezależnie od pory roku, optymistyczną – bez względu na sytuację, z apetytem na kolejne życiowe i zawodowe ośmiotysięczniki.

Gdyby ktoś stworzył nowy przewodnik po najlepszych francuskich cukierniach, kupuję kilka egzemplarzy w ciemno! I odwiedzam wszystkie rekomendowane miejsca ze znajomymi, którzy podzielają moje pasje do uważnego słuchania, słodkiego gadulstwa i kulinarnych podróży. Oprócz spotkań z ludźmi, chętnie spędzam czas sama ze sobą. Wtedy dokładnie słyszę, czego mi potrzeba.

Świadomie przełamuję stereotypy, tabu i granice, żeby uniknąć zaszufladkowania. I nabrać wiatru w skrzydła. Jako wytrawny poszukiwacz, z dużą dozą zdrowego ryzyka, ciągle coś odkrywam, gdzieś zmierzam, dokądś dążę. Ale są takie chwile, kiedy po prostu oddaję się nicnierobieniu. Od stóp po ostatni lok na głowie.

Obszary, w których z sukcesem się realizuję:

 • psychoterapia: indywidualna i grupowa dotycząca każdego aspektu życia; w nurcie integracyjnym, opartym na komunikacji bez przemocy NVC, psychologii pozytywnej oraz dialogu motywującym.

 • psychologia: autorski poradnik O wychodzeniu z życiowych pułapek czyli  moje słabości są moją siłą; liczne publikacje na temat emocji, zależności, uzależnień, konfliktów, kryzysów, rozstań, akceptacji siebie, relacji z sobą oraz innymi ludźmi, budowania poczucia własnej wartości itp.

 • biznes i przedsiębiorczość: doradztwo i wsparcie w zakresie optymalizacji zarządzania zespołem w małych i dużych firmach; budowanie strategii obsługi klienta i customer experience; planowanie automatyzacji oraz działań trade marketingowych; zarządzanie projektami, a także zmianą, sukcesem, porażką i kryzysem; przeprowadzanie transformacji; zwiększanie koszyków zakupowych,  tworzenie programów efektywnościowych, w tym kooperacje i zakupy projektowe.

 • szkolenia, warsztaty, wystąpienia: otwarte – podczas kongresów, konferencji, spotkań oraz zamknięte – dla firm i organizacji z powyższych obszarów.

 • media: współpraca z Home & Market, Dzień Dobry TVN,  Radio Plus, Radio Zet, Newsweek, Rzeczpospolita.

 • life & business pleasure: redefinicja priorytetów w życiu zawodowym i osobistym, stworzenie nowego modelu funkcjonowania w firmie i poza nią, wychodzenie z pułapek perfekcjonizmu, nadmiernej krytyki, dyktatury zysku, braku zaufania do siebie i innych, lęku przed porażką, presji sukcesu. Trening odczuwania przyjemności z tego, kim jestem i co robię.

 • mentoring: wsparcie i proces dotyczący powyższych dziedzin.

Moje wykształcenie:

 • Instytut Psychologii Zdrowia PTP, Profesjonalna Szkoła Psychoterapii, studia podyplomowe z zakresu psychoterapii.
 • Instytut Psychologii Zdrowia, specjalizacja: terapia uzależnień i współuzależnień (w trakcie certyfikacji).
 • Instytut Rozwoju Biznesu, Noble Manhattan Coaching, Coaching Fundamentals Certificate, Practitioner Coach Diploma (w trakcie certyfikacji).
 • Szkoła Trenerów oparta na empatii, Studium Liderek Grup Wsparcia.
 • WSPiZ im. L. Koźmińskiego, specjalizacja: psychologia ekonomiczna.
 • Uniwersytet M. Kopernika, kierunek zarządzanie i marketing.